BERLIN - Teatralne Oblicze

Berlin - stolica Niemiec, największe miasto leżące w północno - wschodniej części państwa, tętni życiem i zmienia się niemal każdego dnia. Miasto oddalone jest od Szczecina o jedyne 2 godziny jazdy samochodem. W ciągu ostatnich stu lat miasto doświadczyło licznych wstrząsów i zmian. Druga Wojna Światowa spustoszyła je, doprowadzając ostatecznie do podziału na wschodnią i zachodnią część Berlina. Dziś mur berliński to już historia, niezaprzeczalnym symbolem stolicy Niemiec.
Miasto jest atrakcyjne pod wieloma względami, zapewnia turystom liczne atrakcje poprzez bogatą ofertę kulturalną, teatralną, obejmującą codziennie około 3 tys. pozycji.
Oprócz przejazdu po najciekawszych częściach Berlina (Alexanderplatz z wieżą telewizyjną, Aleja Unter den Linden, Reichstag, Brama Brandenburska, Kolumna Zwycięstwa, Mur Berliński), młodzieży szkolnej proponujemy wybór jednego z przykładowych programów.

Teatr to rodzaj sztuki, który odwołuje się niemal do wszystkich zmysłów człowieka. Wyprawa do Berlina to doskonała okazja, aby uczniowie klas niemieckojęzycznych nie tylko bliżej poznali stolicę Niemiec, ale także odbyli praktyczną lekcję z języka niemieckiego! Zapraszamy na jeden ze spektakli, przygotowanych specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży. Przedstawienia odbywają się już od godz. 11.00, co stwarza możliwość połączenia wizyty w teatrze z innym programem, np. „Berlińskimi jarmarkami świątecznymi".