BERLIN - Jarmarki Bożonarodzeniowe

Berlin - stolica Niemiec, największe miasto leżące w północno - wschodniej części państwa, tętni życiem i zmienia się niemal każdego dnia. Miasto oddalone jest od Szczecina o jedyne 2 godziny jazdy samochodem. W ciągu ostatnich stu lat miasto doświadczyło licznych wstrząsów i zmian. Druga Wojna Światowa spustoszyła je, doprowadzając ostatecznie do podziału na wschodnią i zachodnią część Berlina. Dziś mur berliński to już historia, niezaprzeczalnym symbolem stolicy Niemiec.
Miasto jest atrakcyjne pod wieloma względami, zapewnia turystom liczne atrakcje poprzez bogatą ofertę kulturalną, teatralną, obejmującą codziennie około 3 tys. pozycji.
Oprócz przejazdu po najciekawszych częściach Berlina (Alexanderplatz z wieżą telewizyjną, Aleja Unter den Linden, Reichstag, Brama Brandenburska, Kolumna Zwycięstwa, Mur Berliński), młodzieży szkolnej proponujemy wybór jednego z przykładowych programów.

Berlińskie Jarmarki mające ponad stuletnią tradycje, wprawiają każdego w wyjątkowy, magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Pierniki, marcepan, pachnące drożdżowe ciasta i inne smakołyki zaspokoją podniebienie każdego łasucha. Tradycyjne zabawki wykonane z naturalnych materiałów, figurki, choinkowe i ozdoby mogą stać się szczególną pamiątką lub wyjątkowym prezentem dla najbliższych. Jarmarki odbywają się już od pierwszej połowy listopada i niektóre trwają aż do pierwszych dni nowego roku. Wizytę na świątecznym jarmarku można z powodzeniem połączyć z wizytą np. w jednym z wybranych muzeów.