BERLIN - ZOO
Załączniki:

Berlin - stolica Niemiec, największe miasto leżące w północno - wschodniej części państwa, tętni życiem i zmienia się niemal każdego dnia. Miasto oddalone jest od Szczecina o jedyne 2 godziny jazdy samochodem. W ciągu ostatnich stu lat miasto doświadczyło licznych wstrząsów i zmian. Druga Wojna Światowa spustoszyła je, doprowadzając ostatecznie do podziału na wschodnią i zachodnią część Berlina. Dziś mur berliński to już historia, niezaprzeczalnym symbolem stolicy Niemiec.
Miasto jest atrakcyjne pod wieloma względami, zapewnia turystom liczne atrakcje poprzez bogatą ofertę kulturalną, teatralną, obejmującą codziennie około 3 tys. pozycji.
Oprócz przejazdu po najciekawszych częściach Berlina (Alexanderplatz z wieżą telewizyjną, Aleja Unter den Linden, Reichstag, Brama Brandenburska, Kolumna Zwycięstwa, Mur Berliński), młodzieży szkolnej proponujemy wybór jednego z przykładowych programów.

Berliński Ogród zoologiczny (Zoologischer Garten) został założony na królewskich terenach łowieckich Fryderyka Wilhelma I i otwarty w 1844 r. II wojnę światową przeżyło jedynie 91 zwierząt, ale dziś na jego obszarze żyje łącznie 1400 gatunków, ssaków, gadów, płazów, ptaków, ryb i bezkręgowców. Ogród został tak urządzony, aby zwierzęta czuły się w nim jak najlepiej.
Najmłodsze dzieci mogą karmić i głaskać zwierzęta w urządzonym specjalnie minizoo.
Odwiedzając zoo uczniowie poznają i oglądają z bliska te gatunki zwierząt, o których uczą się w szkole, które albo nie występują już w swoim naturalnym środowisku lub też, którym grozi całkowite wymarcie. Ciekawym uzupełnieniem oferty berlińskiego ZOO jest akwarium, które można zwiedzać razem z ogrodem lub też wybrać się do niego oddzielnie. Kolorowe ryby ze wszystkich mórz i oceanów, groźne rekiny, gady, skorupiaki i stawonogi przyciągają każdego dnia młodszych i starszych turystów.