BERLIN - Wyspa Muzeów

Berlin - stolica Niemiec, największe miasto leżące w północno - wschodniej części państwa, tętni życiem i zmienia się niemal każdego dnia. Miasto oddalone jest od Szczecina o jedyne 2 godziny jazdy samochodem. W ciągu ostatnich stu lat miasto doświadczyło licznych wstrząsów i zmian. Druga Wojna Światowa spustoszyła je, doprowadzając ostatecznie do podziału na wschodnią i zachodnią część Berlina. Dziś mur berliński to już historia, niezaprzeczalnym symbolem stolicy Niemiec.
Miasto jest atrakcyjne pod wieloma względami, zapewnia turystom liczne atrakcje poprzez bogatą ofertę kulturalną, teatralną, obejmującą codziennie około 3 tys. pozycji.
Oprócz przejazdu po najciekawszych częściach Berlina (Alexanderplatz z wieżą telewizyjną, Aleja Unter den Linden, Reichstag, Brama Brandenburska, Kolumna Zwycięstwa, Mur Berliński), młodzieży szkolnej proponujemy wybór jednego z przykładowych programów.

Wizyta w jednym z ponad 150 berlińskich muzeów, przedstawiających niepowtarzalne eksponaty od czasów antycznych po sztukę dnia dzisiejszego. Może to być np. jedno z należących do Wyspy Muzeów:
- Stare Muzeum (Altes Museum) gromadzi zbiory dzieł antycznych,
- Stara Galeria Narodowa (Alte Nationalgalerie) zawiera kolekcję dzieł głównie malarzy niemieckich,
- Muzeum Pergamon (Pergamonmuseum), będące najstarszym na świecie muzeum architektury i zarazem najmłodszym na Wyspie.