BERLIN - Niemieckie Muzeum Techniki


Berlin - stolica Niemiec, największe miasto leżące w północno - wschodniej części państwa, tętni życiem i zmienia się niemal każdego dnia. Miasto oddalone jest od Szczecina o jedyne 2 godziny jazdy samochodem. W ciągu ostatnich stu lat miasto doświadczyło licznych wstrząsów i zmian. Druga Wojna Światowa spustoszyła je, doprowadzając ostatecznie do podziału na wschodnią i zachodnią część Berlina. Dziś mur berliński to już historia, niezaprzeczalnym symbolem stolicy Niemiec.
Miasto jest atrakcyjne pod wieloma względami, zapewnia turystom liczne atrakcje poprzez bogatą ofertę kulturalną, teatralną, obejmującą codziennie około 3 tys. pozycji.
Oprócz przejazdu po najciekawszych częściach Berlina (Alexanderplatz z wieżą telewizyjną, Aleja Unter den Linden, Reichstag, Brama Brandenburska, Kolumna Zwycięstwa, Mur Berliński), młodzieży szkolnej proponujemy wybór jednego z przykładowych programów.

Niemieckie Muzeum Techniki (Deutsches Technikmuseum)
to jeden z największych obiektów na świecie, gromadzące pokaźne zbiory eksponatów oraz obrazujące rozwój nauki i technologii. Do jego atrakcji należą m.in. historyczne lokomotywy, łodzie, silniki, samochody, rekonstrukcja pierwszego mechanicznego komputera, maszyny do wytwarzania papieru, materiałów, itp. Część kompleksu, sąsiadująca z budynkiem głównym zwana „Science Center Spectrum" to istny raj dla dzieci i młodzieży. Jest zaprzeczeniem tradycyjnej galerii, w której należy zachować ciszę i nie wolno dotykać eksponatów. Wręcz przeciwnie! Zwiedzający mogą sami przeprowadzać doświadczenia, dowiadując się tym samym jak wygląda fizyczne i chemiczne środowisko człowieka.